התרופות

הטיפול ההומאופתי נעשה על ידי שימוש בהכנות הומאופתיות ממקורות שונים בטבע: מינרלים, צמחים חלב של בעלי חיים ועוד,  העוברים תהליך הכנה מיוחד במעבדות הומאופתיות.
אותן הכנות הומאופתיות נקראות בשם כולל  רמדי – שפרושו בעברית זה תיקון.

ההכנות ההומאופתיות מעוררות את יכולות הריפוי הטבעיות של האדם תוך כדי חיזוק ובעיקר וויסות של מנגנוני ריפוי והמערכת החיסונית כך שזו תיתן מענה למצבים חיצוניים שעלולים לעורר מחלה , כמו נגיפים חיידקים ועוד.

למשל בדלקות גרון, אוזניים, שתן או דלקות אחרות, כאשר ניתנת רמדי מתאימה אישית המפעילה את מנגנוני הריפוי העצמיים , מערכת החיסון תתמודד עם אותו גורם , יהיה זה וירוס או חיידק, ותיתן מענה ובכך תחזיר את המטופל לרמת בריאות טובה.

לרוב כאשר מערכת החיסון של המטופל היא זו שמתמודדת עם הנגיף או החיידק, הדלקות לא יחזרו כמו שרובנו מכירים, מטופלים שלאורך שנים  נמצאים במעגל של דלקות חוזרות.

הדבר נכון גם למצבים נפשיים, יש אנשים שרגישים לסיטואציות מסוימות שאחרים אינם רגישים להם, למשל יהיו מצבים שילדים או בוגרים  יפחדו בהם לעומת כאלה שעליהם זה לא ישפיע, גם כאן התרופה ההומאופתית שנבחרת בהתאמה אישית תפעיל את מנגנון הריפוי הטבעי של האדם לחזרה למקום מאוזן ומיטבי לו מול אותה מציאות.

דוגמה נוספת, אדם אשר כל מבחן או אירוע הנתפס בעיניו כמבחן, יפתח מיגרנה, עם הטיפול ההומאופתי הוא יגיב פחות ופחות בלחץ למצבים אלו
 ויחד עם זה גם המיגרנות יהיו בשיפור ניכר עד פעמים רבות לריפוי מלא.

בצד השפעת התרופה ההומאופתית על וויסות מערכת החיסון , היא משפיעה גם על וויסות וחזרה לאיזון מיטבי ברגש ובנפש .

סרטון הכנת תרופה הומאופתית

נגן וידאו

לפרטים נוספים

נגישות